Ekonomia i minimalizacja kosztów obsługi logistycznej dostaw.

2 months ago

Firmy obsługujące dostawy i proces logistyczny muszą mieć świadomość kosztów, jakie się z tym wiążą. Opakowania wielokrotnego użytku pomagają tak zaplanować transport, aby zmniejszyć ilość strat w towarze oraz zmniejsza się ilość czasu potrzebnego na realizację każdego zlecenia.

Ekologiczne opakowanie wielokrotnego użytku

Zabezpieczenie towaru podczas transportu zapewniają skrzynki plastikowe zamykane. Po dostawie są one odsyłane do magazynu głównego. Dzięki temu można uniknąć kosztów związanych z użyciem foli do pakowania. Dobór skrzynki w zależności od potrzeb pozwala zmniejszyć ilość pustego miejsca w opakowaniach zbiorczych. Zastosowanie skrzyć podnosi jednocześnie efektywność transportu i zmniejsza ilość uszkodzeń mechanicznych. Dodatkowo tworzywo sztuczne jest odporne na czynniki atmosferyczne i wodę. Niska waga pozwala na ograniczenie wagi ładunków paletowych.

Proste pakowanie zamówień od klientów oraz składowanie takich zestawów

Aby zmniejszyć ilość pomyłek, skrzynki plastikowe zamykane mogą zostać oznakowane przy pomocy naklejek identyfikacyjnych. Dodatkowo można umieścić na takich drukach kod kreskowy pomocny przy wczytywaniu przy pomocy czytnika kierowcy dostarczającego przesyłkę. Skrzynki występują w różnych rozmiarach, więc mogą być one dobierane do aktualnych potrzeb i ilości zamówionych pozycji. Tak przygotowane pakiety zapakowane w skrzynki mogą być przechowywane w magazynie dostaw i szybko kompletowane przy organizacji całego procesu logistycznego w firmie. Po zamknięciu pojemnika i założeniu plomby nie ma możliwości zmiany zawartości skrzynki.

Obieg opakowań ochronnych w cyklu dostaw

Skrzynka plastikowa zamykana musi być wygodna w przygotowaniu dostawy, jak i przy odsyłaniu opakowań do głównego magazynu, kiedy już będą opróżnione. Budowa takich opakowań musi być przemyślana w każdym detalu, aby ograniczyć koszty dostaw. Po otwarciu pokrywy można wkładać jeden pojemnik w drugi, aby zajmowały jak najmniej przestrzeni ładunkowej. Takie zestawy opakowań wielokrotnego użytku mogą być szybko spakowane i wysłane w drogę powrotną.

Wielokrotne użycie zmniejsza koszty pakowania zestawów zamówionych produktów. Odporność na uszkodzenia mechaniczne chroni towar i zmniejsza koszty gwarancji i napraw wad spowodowanych podczas dostaw. Dodatkowo firma ma łatwy sposób do oznaczania skrzynek dostarczanych do odbiorców niezależnie od ilości czynności przeładunkowych.

Metody Grabowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *