Egzotyczne wczasy – co warto o nich wiedzieć?

1 year ago

Wybierając się do biura podróży z każdej strony zostajemy zasypani ofertami wczasów oraz wycieczek. To jednak egzotyczne wyjazdy do ciepłych krajów cieszą się największą popularnością. Czy są one na każdą kieszeń? Na jakie wygody możemy liczyć podczas takiego urlopu? Poniżej kilka ważnych informacji!

Kierunek egzotyka!

Wyjazdy egzotyczne organizowane są najczęściej w miejsca, gdzie turyści mogą liczyć na rozbudowaną bazę turystyczną, spokój, bezpieczeństwo i liczne atrakcje. Wśród najczęściej wymienianych destynacji wymienia się wczasy na Dominikanie, wyjazdy turystyczne na Kubę, urlop na Mauritiusie. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się kierunki azjatyckie, tu jednak klientami są zazwyczaj poszukiwacze przygód oraz osoby nastawione na aktywne zwiedzanie, bez większych luksusów.

Co zagwarantowane jest w cenie?

W cenie egzotycznych wczasów zawarte są: zakwaterowanie, przelot, transfer z lotniska do hotelu, opieka rezydenta lub pilota, wybrana opcja żywieniowa, alkohole i napoje bezalkoholowe, możliwość korzystania z hotelowego basenu.
Cena zazwyczaj nie obejmuje możliwości korzystania ze strefy odnowy biologicznej hotelu. W cenie nie ma także wycieczek fakultatywnych – są one opłacane na bieżąco już podczas trwania wyjazdu. Opłaty za tego rodzaju wyjazdy pobiera rezydent. Co wycieczek fakultatywnych zaliczamy rejsy statkami, wypady do parków rozrywki, możliwość wędkowania na pełnym morzu – opcji jest wiele.

Jak urozmaicić sobie czas na egzotycznych wczasach?

Dzięki rozbudowanej bazie turystycznej osoby wypoczywające w egzotycznych kurortach nie muszą spędzać całego dnia nad brzegiem morza czy basenu lub wykupować wycieczki fakultatywne. Turyści mogą na własną rękę zwiedzać okolicę przy pomocy wypożyczonego samochodu czy skuterów. Można również wypożyczyć kajaki, łodzie wiosłowe czy sprzęt do nurkowania i penetrować dno krystalicznie czystego morza.

Zenek