Drewniane domy – poznaj ich zalety i zainwestuj w swoją przyszłość

Drewniane domy – poznaj ich zalety i zainwestuj w swoją przyszłość

4 months ago

Domy drewniane widać coraz częściej w Polsce – są popularne nie tylko ze względu na to, jak szybko można je wybudować, ale również z powodu ich względnie niskiej ceny. Co warto wiedzieć o domach drewnianych? Czy inwestycja tego typu okażą się strzałem w dziesiątkę? Przypatrzmy się im bliżej!

Drewniane domy dla wymagających

Nie jest tajemnicą, że budowa domów drewnianych zajmuje znacznie mniej czasu niż w przypadku domów murowanych. Wszystko to jest zasługą zastosowania drewna jako głównego budulca oraz braku konieczności oczekiwania na wysuszenie ścian. Zastosowanie drewna sprawia także, że sama budowa może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – to spore ułatwienie. Jedynym elementem murowanym takiego domu są jego fundamenty.

Drewniane domy przywędrowały do nas ze Skandynawii oraz Kanady – w Polsce widywano je już w latach 90., jednak brak znajomości dokładnej technologii sprawiał, że wiele z tych domów było wadliwych. Dzisiaj nie musimy martwić się jakością domu – za wszystko odpowiedzialne będą wyspecjalizowane firmy, które wybudują nam dom na podstawie wcześniej wybranego projektu. Firma mawit.com.pl przygotowała dla swoich klientów wiele interesujących projektów domów drewnianych, zarówno domów piętrowych, jak i parterowych z możliwością zaaranżowania poddasza. Każdy z projektów zakłada obszerny salon z jadalnią i kuchnią na parterze – dla projektantów najważniejsze było prowadzenie dużej ilości światła do wnętrza.

O czym musimy pamiętać decydując się na dom drewniany?

Najważniejsze jest to, aby odpowiednio zaplanować budowę i wszelkie sprawy związane z kwestiami administracyjnymi. Sam dom może powstać w kilka miesięcy, ważne jest więc, aby nie musieć zatrzymywać budowy z powodu braku w papierach. Koniecznie także dogadajmy kwestię ocieplenia domu – producent zaoferuje nam wiele opcji.

admin