jak wybrać dom weselny

Dom weselny – jak wybrać ten idealny

6 months ago

Jednym z pierwszych kroków w drodze przygotowań do ślubu i wesela powinien być wybór domu weselnego. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, najbardziej oblegane i najatrakcyjniejsze domy weselne mają pozajmowane terminy aż na kilka lat w przód!

Dziś podpowiemy w jaki sposób wybrać idealny dom weselny i o czym koniecznie należy pamiętać,  aby decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Zanim wybierzecie

Przed dokonaniem wyboru, koniecznie określcie własne preferencje. Dzięki temu będziecie dokładnie wiedzieć czego szukacie i już na wstępie wyeliminujecie te domy weselne, które nie spełniają Waszych oczekiwań. Co warto wziąć pod uwagę? Przed dokonaniem wyboru określcie swoje preferencje w zakresie:  ilości zaproszonych gości, kosztu wynajęcia lokalu, wyglądu, lokalizacji, menu, obsługi i ewentualnej baza noclegowej.

Wielkość sali

Jak pokazują doświadczenia młodych małżonków – paradoksalnie – lepszy będzie lokal troszkę zbyt mały niż zbyt duży. Dlaczego? Bawiąc się w mniejszej sali goście będą mogli wchodzić w interakcje, a parkiet będzie nieustannie zapełniony spragnionymi tanecznych rozrywek uczestnikami. Dodatkowo, w mniejszym wnętrzu zdecydowanie korzystniej prezentują się wszelkie efekty świetlne, które budują klimat zabawy weselnej.

Koszt wynajęcia sali

Nawet jeśli nasz budżet nie jest wysoki, ostrożnie zapatrujcie się na wszelkie wyjątkowo atrakcyjne cenowo oferty. Może się zdarzyć, że wygląd niedrogiej sali będzie pozostawiał wiele do życzenia, a koszty dekoracji, które uczynią ją elegancką i gustowną znacznie przewyższą różnicę w cenie. Często lepiej będzie zapłacić nieco wyższą kwotę i mieć do dyspozycji stylowy lokal, w którym dodatkowe dekoracje będą zupełnie zbędne.

Sprawdzając ceny poszczególnych lokali sprawdźcie także:

* czy w cenie zawarty jest koszt tortu i owoców,

* czy właściciele sali zapewniają dekoracje kwiatowe, czy są one po stronie młodej pary?

* czy cena zawiera dodatkowe atrakcje (jakie?),

* czy za niektóre elementy będzie trzeba dodatkowo zapłacić (jeśli tak, to za jakie?).

Lokalizacja sali weselnej

Wolicie przyjęcie w centrum miasta? A może preferujecie spokojną okolicę, bliskość lasu i jeziora? Nie da się ukryć, że każda z lokalizacji ma swoje dobre i złe strony. Dlatego tę decyzję powinniście podjąć w oparciu o indywidualne preferencje i gusta.

Jeśli zdecydujecie się na lokal weselny za miastem nie zapomnijcie o kosztach transportu gości oraz konieczności zapewnienia im noclegów.

Ważna umowa

Jeśli zdecydujecie się na wynajęcie sali weselnej, koniecznie spiszcie umowę z jej właścicielem. Ważne, by umowa chroniła interesy obu stron i by jej zapisy były przejrzyste, jasno sformułowane i nie pozostawiały jakichkolwiek wątpliwości.

admin