Dobre oświetlenie w biurach – jak o to zadbać?

Dobre oświetlenie w biurach – jak o to zadbać?

6 months ago

Dobre oświetlenie pomieszczeń biurowych jest jednym z najważniejszych zagadnień związanych z pracą poza domem. Warto wiedzieć, że zanim budynek zostanie oddany do adaptacji specjaliści mają za zadanie sprawdzić natężenie światła w danych miejscach i zaopiniować konkretny rodzaj oświetlenia (moc, natężenie światła). Jak sami pracodawcy muszą zadbać o komfort swoich pracowników?

Oświetlenie sufitowe, oświetlenie na biurkach

Podstawą jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia sufitowego. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się żarówki halogenowe o dużej mocy. Takie rozwiązania z pewnością sprawdzają się najlepiej na dużych powierzchniach, takich jak open space, w dużych korporacjach. Oświetlenie musi być na tyle gęsto rozmieszczone, aby nie powodować powstawania cieni.
Niezwykle ważne jest także zwrócenie uwagi na ilość okien i to, jak wiele światła wpuszczają do pomieszczenia w ciągu dnia. Zasłanianie ich roletami czy zasłonami sprawia, że pomieszczenia stają się optycznie mniejsze. Może to mieć również wpływ na samopoczucie pracowników!

W niewielkich biurach pracownicy najczęściej decydują się również na małe lampki biurowe – stawiane są one na biurkach, a ich kąt padania dostosowany może być do indywidualnych potrzeb. Takie niewielkie lampki biurowe z pewnością pozwolą na wygodne pracowanie przy komputerze, sztalugach czy też nad dokumentacją.
O odpowiednim wyposażeniu bura czytaj więcej na www.complexoffice.pl.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.