Dlaczego lakier kameleon?

6 months ago

Karoseria naszych samochodów wciąż jest narażana na korozję oraz na uszkodzenia mechaniczne. Trzeba bardzo na nią uważać, dbać o nią, gdyż w przeciwieństwie do tego, co było kiedyś – współcześnie jest ona cieńsza. Z tego względu łatwo ją uszkodzić mechanicznie. Dzięki istnieniu wielu preparatów możemy natomiast chronić karoserię przed korozją. Zanim jednak będziemy dbali o karoserię, najpierw trzeba ją wybrać.

Wybór odpowiedniego lakieru


Każdy zdaje sobie sprawę, że wybór karoserii do samochodu jest bardzo ważny. Odpowiedni lakier może podkreślić nasz charakter oraz marzenia. Niewłaściwy natomiast może całkowicie przekłamać nasz obraz w oczach innych. Współcześnie można wybrać wymarzony kolor i efekt spośród tysiąca dostępnych na rynku. Wiele sklepów posiada tak szeroką gamę barw, że naprawdę trudno będzie wybrać ten idealny, ale na pewno znajdzie się coś dla siebie.

Oprócz tradycyjnych, jednokolorowych lakierów występują też z ciekawymi efektami. Naprawdę ciekawą innowacją jest lakier kameleon. Często nazywa się je także lakierami VIP lub flip flop. Skąd ta nazwa? Wynika to z faktu, że po pomalowaniu takim lakierem karoseria będzie mieniła się w kilku odcieniach, dając skojarzenia z niesamowitą zdolnością kameleona do zmiany barwy.

Lakiery kameleon – krótka charakterystyka


Są to dwuwarstwowe lakiery bazowe, które charakteryzują się naprawdę wyjątkowymi i niepowtarzalnymi efektami kolorystycznymi. Z tego względu uważa się go za bardzo ekskluzywny lakier do samochodów osobowych. Sprawdzi się także do karoserii motocyklowej.

Powierzchnia pomalowana takim lakierem zyska niezwykłą odporność na działania atmosferyczne. Ponadto jej wygląd będzie zwracał uwagę wszystkich, dzięki pięknemu i wysokiemu połyskowi. Tak błyszcząca i mieniąca się karoseria podkreśli niejedno wyjątkowe wnętrze.

Opisywany lakier kameleon można spotkać w różnych indywidualnych odmianach, dzięki czemu jest w czym wybierać. Szeroka gama kolorów sprawia, że niezależnie od gustu czy preferencji danej osoby można wybrać coś idealnego dla siebie i swojego wymarzonego pojazdu, w którym każdy element musi perfekcyjnie do siebie pasować.

Lakier kameleon w dwóch odmianach


Powyższy lakier występuje w kilku wersjach – Pearles oraz Opal. W pierwszej występuje właśnie mienienie się karoserii w wielu odcieniach i barwach, druga natomiast charakteryzuje się niezwykłą głębią.

Niezależnie od wyboru Twój samochód zyska niezwykły wygląd, indywidualne cechy oraz będzie zwracał uwagę wszystkich.

Lakier kameleon dostępny jest w ofercie Lakiery24.com

admin