Detektyw pomocny również dla firm

Detektyw pomocny również dla firm

6 months ago

Detektywi są coraz częściej wynajmowani również przez prywatne firmy, konsorcja czy korporacje. Ich zadaniem jest najczęściej ustalenie, dlaczego firma przynosi straty lub też gdzie podziewają się aktywa zapasowe, najczęściej do których dostęp mają wyłącznie współwłaściciele.

Kiedy detektyw proszony jest o pomoc?

• Deficyty finansowe – kiedy znikają firmowe pieniądze najczęściej podejrzenia padają na osoby związane z zarządem. Niestety, nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy osoby, które zostają naszymi wspólnikami są godne zaufania. W przypadku zauważenia znikania pieniędzy wynajęcie detektywa wydaje się być dobrym pomysłem. W ramach swoich działań będzie on jednak musiał przeprowadzić z nami konkretny wywiad środowiskowy, w którym pytać będzie przede wszystkim o naszych współpracowników, osoby posiadające dostęp do aktywów firmy. Praca detektywa w takich przypadkach może polegać również na przejrzeniu wszelkich dostępnych dokumentów, które musimy ujawnić dla dobra śledztwa.

• działanie na szkodę firmy 0 działania na szkodę firmy mogą być związane nie tylko z defraudowaniem środków finansowych, ale przede wszystkim z wszelkimi działaniami oczerniającymi firmę, spółkę, działanie w celu zniechęcenia do korzystania z jej usług. Zadaniem detektywa jest wytropienie to jest osoba odpowiedzialną za oczernianie i narażanie marki na straty – w wielu przypadkach zdarza się, że tą osobą jest jeden ze współwłaścicieli.

• podejrzane zachowanie pracownika – również pracownicy mogą być powodem dla którego firma funkcjonuje źle. Niestety, jako właściciel firmy nie jesteśmy w sanie obserwować wszystkich naszych pracowników. Może się okazać, że są oni odpowiedzialni za kradzieże czy też za jakiekolwiek działania na szkodę firmy. W takich sytuacjach detektyw posiada dostęp nie tylko do danych osobowych pracowników, ale przede wszystkim do monitoringów kamer.

Dowiedz się więcej: http://www.detektyw.com.pl.

admin