Czy warto zamówić gadżety reklamowe?

2 years ago

Gadżety reklamowe są dobrze znanym, z powodzeniem stosowanym przez przeróżne firmy sposobem na reklamę. Jednak warto poświęcić czas na zastanowienie się, jaki rodzaj gadżetu nie będzie ruiną dla budżetu firmy, a przyniesie oczekiwany skutek.

Czy warto kupować gadżety reklamowe?

Inwestycja w reklamę firmy jest zawsze dobrą inwestycją. Najlepszą wtedy, gdy jest dopracowana i ma szansę prawidłowo zadziałać – czyli przynieść zyski. Klienci lubią być obdarowywani przez firmę, ponieważ wtedy mogą poczuć się ważni. Jest też prostszy powód – upominki przeważnie przynoszą radość, nieważne, czy to długopisy z nadrukiem, czy firmowe kubki.
Prawidłowo dobrane reklamowe gadżety mogą nie tylko zwiększyć lojalność klienta wobec firmy, ale także poszerzyć grono odbiorców jej usług. Warunkiem jest ich refleksyjny dobór.

Jak dobrać „działający” gadżet reklamowy?

Nie zawsze długopisy z nadrukiem są najlepszym wyborem, nawet jeśli przeważnie spełniają swoją rolę. Można lepiej – jeśli firma ma jakiś konkretny profil klienta, na przykład młodych mężczyzn, warto zastanowić się z czego najbardziej się ucieszą. Biznesmeni zwykle mają nieco inny gust niż młodzież.
Wybór grupy docelowej pociąga za sobą decyzję o tym, co właściwie powinien przekazać klientowi upominek. Być może powinien być tylko pragmatyczny, by wywołać pozytywne emocje – wtedy przydatne długopisy z nadrukiem powinny się sprawdzić. Jeśli jednak zamawiający chce za pomocą gadżetu pokazać prestiż firmy lub ugruntować jej wizerunek, wybór jest nieco bardziej skomplikowany.

Jak podejść do zamawiania gadżetów?

Najlepiej oczywiście dać specjalistom czas. Przygotowanie projektu, zwłaszcza dość nietypowego i oryginalnego, stworzenie wizualizacji wymaga nieco czasu. Czas ten może się wydłużyć w szczególności wtedy, gdy nie zamawia się długopisów z nadrukiem, tylko bardziej wyszukany gadżet.
W czasie oczekiwania trzeba liczyć się z praca projektantów, ewentualne poprawki i dostosowywanie gadżetu do potrzeb. Czasami trzeba doliczyć czas transportu zamówienia – dlatego lepiej nie zwlekać z nim zbyt długo.
Długopisy z dowolnym nadrukiem zamówić można w Pola Studio

Metody Grabowski