Czy mam za twardy materac?

1 year ago

Niektórzy lekarze mówią, że spanie na twardym podłożu jest zdrowe dla naszego kręgosłupa. Nie można powiedzieć, że w jakiejś części nie mają racji. Jednak nie zawsze twarde podłoże do spania jest dla nas korzystne. Czy wiemy jak stwierdzić, czy ma się za twardy materac na łóżku?

Bóle w plecach, czyli za twardy materac

Nasze podłoże do spania musi być wygodne. Może i twarde podłoże jest zdrowe, jednak nic nam po nim, jeżeli nie pozwoli nam się ono wyspać. Mamy za twardy materac jeżeli po przebudzeniu odczuwamy ogromny ucisk na ciało i wszystko nas boli. Do tego zaraz po położeniu się do łóżka nie możemy znaleźć wygodnej pozycji. Jest to oznaka tego, że mamy zbyt twardy materac. Nie możemy zapominać o tym, że materac na łóżko trzeba dobierać pod względem wagi swojego ciała. 

Co zrobić z materacem?

Oczywiście za twardy materac powinien zostać usunięty z naszej sypialni i powinien zostać zastąpiony innym modelem. Takim odpowiednio dobranym do masy naszego ciała. Nie zapominajmy, że materac na łóżku powinien być dla nas solidnym podparciem. Jeżeli jednak nie chcemy od razu kupować nowego materaca (w szczególności, że ten twardy ledwo zakupiliśmy), to możemy zastosować topper na materac. Topper to materac nawierzchniowy, który będzie na pewno o wiele mniejszym wydatkiem. Taki topper ma na celu zwiększenie naszej wygody podczas spania na twardym materacu. Do tego pomoże nam on pozbyć się wszelkich bólów pleców i ucisków w ciele spowodowanych spaniem na zbyt twardym materacu. 

Metody Grabowski