Co świadczy o tym, że kupiliśmy dobry koncentrat barszczu czerwonego?

8 months ago

Gotowaniu barszczu to proces długotrwały i kosztowny. Owszem, każdy powie, że kiedyś tylko w ten sposób przygotowało się zupy. Jest to prawda, ale trzeba pamiętać, że dziś głównym wyznacznikiem naszego życia jest ekonomia. I właśnie dlatego powstają takie produkty jak koncentrat barszczu czerwonego.

Trwałość po otwarciu

Każdy koncentrat barszczu czerwonego, powinien na swoim opakowaniu posiadać informację o tym, jak długo może być on otwarty i przechowywany. Przeważnie jest to około 48 godzin, choć w praktyce nic się nie stanie, jeśli okres ten wydłużymy do np 72 godzin. Dwie dobry, to wartość względna, ale też w pełni „bezpieczna”.

Zbyt długi okres trwałości po otwarciu, może świadczyć o tym, że w naszym koncentracie znajduje się mnóstwo sztucznych składników, które po upływie określonego czasu po prostu nie będą się psuć. Dlatego krótki czas trwałości produktu, wiąże się z jego naturalnością.

Wydajność

Bardzo istotne jest, by nasz koncentrat barszczu czerwonego był wydajny. Chodzi o to, by starczył on na możliwie jak najwięcej zupy, bez obaw o zanik odpowiedniego aromatu i smaku. Z reguły im większa wydajność, tym lepszy koncentrat.

Przeważnie „parametr” ten, wynosi około 1 do 10. Oznacza to, że na jedną miarę koncentratu barszczu czerwonego, możemy stosować aż 1 miar wrzącej wody. Jeśli mamy do czynienia ze słabszym koncentratem, wartość ta będzie niższa i wyniesie na przykład 1 do 5.

Opakowanie

Wbrew pozorom, jeśli mówimy o dobrym koncentracie barszczu czerwonego, to powinniśmy mówić również o jego opakowaniu. Dlaczego? Ponieważ opakowanie świadczy o tym, że produkt został wykonany starannie. To opakowanie ma zachęcić nas do zakupu produktu.

Kupując koncentraty barszczu czerwonego, powinniśmy sprawdzić czy na opakowaniu znajdują się wszystkie niezbędne informacje, potrzebne nam do przygotowania w oparciu o niego smacznej i pożywnej zupy. Na koniec mała ciekawostka. Dobrym pomysłem, jest koncentrat umieszczony w opakowaniu, które łatwo można poddać recyklingowi. Takim materiałem jest np szkło.

koncentrat barszczu czerwonego znaleźć można w Sklepie Vitapol

admin