Biura i gabinety – jakie meble wybierać?

6 months ago

Wyposażenie gabinetu czy biura to trudne zadanie – nie tylko ze względu na konieczność dopasowania elementów wystroju do właściciela, ale również z powodu olbrzymiej ilości mebli biurowych na polskim rynku. Meble biurowe i konferencyjne znajdziemy w sklepach stacjonarnych, internetowych. Jakie elementy wyposażenia biura powinny być dla nas priorytetem? Oto kilka wskazówek!

Najważniejsze w biurze są bez wątpienia: biurko i wygodny fotel. W sklepach z meblami znajdziemy olbrzymie możliwości wyboru. Aby więc nie tracić czasu warto wcześniej zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania względem biurka. Czy powinno być ono wykonane z litego drewna? Czy konieczne są dla nas szuflady? Może zamiast szuflad dobrym rozwiązaniem okażą się wsuwane pod blat szafki z tego samego kompletu.
Wybierając biurko musimy również dopasować je do swojej postury – niektóre modele będą miały blaty niżej lub wyżej. Pamiętajmy o tym, że biurka wykonane z litego drewna będą nie tylko droższe, ale przede wszystkim cięższe. Trudniej będzie zmienić ich miejsce położenia.

W przypadku fotela czy krzesła przede wszystkim zwróćmy uwagę na profilowanie siedziska i oparcia oraz fakt, czy możliwe jest ustawianie odchylenia podłokietników, oparcia. To bardzo ważne – dzięki temu jeszcze lepiej dopasujemy fotel do swoich potrzeb!

Miejsce dla gości

W wielu biurach, nawet tych niewielkich, często przyjmowani są goście. Mogą być to kontrahenci, wspólnicy. Bez względu na rodzaj spotkania warto zaaranżować w biurze niewielki kącik, w którym na spokojnie i wygodnie będziemy mogli posadzić gościa. Najczęściej takie kąciki wyposażone są w dwie sofy lub sofę i wygodny fotel. Pomiędzy nimi stawiany jest stolik. Stoliki designerskie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę – nie tylko są one oryginalne, ale także doskonale uzupełniają każde wnętrze. Podana na takim stoliku kawa z pewnością smakować będzie o wiele lepiej!

admin