Bezpieczni na drodze w czasie awarii

2 years ago

Żaden użytkownik samochodu nie chce myśleć o chwili, kiedy jego pojazd zostanie unieruchomiony. Niestety, wady i usterki są nieuchronne, szczególnie kiedy samochód ma niż kilka lat i kilkadziesiąt tysięcy kilometrów za sobą. Warto być przygotowanym na taką ewentualność i mieć w samochodzie przedmioty, które zabezpieczą nas i nasze mienie na środku drogi. Jakie to produkty?

Kamizelka, trójkąt

Polskie prawo drogowe wymusza na każdym kierowcy posiadanie w samochodzie rozkładanego trójkąta ostrzegawczego. Zasadniczo to jedyny przedmiot, którym możemy zaalarmować innych użytkowników drogi o awarii samochodu i jego postoju na poboczu. Trójkąty są szczególnie ważne w czasie deszczu, zimą, podczas mgły, kiedy konieczne jest zwiększona ostrożność!
Drugim ważnym elementem wyposażenia samochodu jest bez wątpienia kamizelka odblaskowa. Kiedy zmuszeni jesteśmy samodzielnie wymienić pękniętą oponę taka kamizelka pozwoli nam być widocznym dla innych kierowców, zmierzających w tym samym kierunku. Kamizelka powinna być również ubrana, kiedy wykonujemy jakiekolwiek prace przy zepsutym samochodzie. Kamizelki i trójkąty zaoferuje nam topowy sklep eport2000.pl.
W razie awarii zmuszającej nas do przeczekania do rana na pomoc drogową warto mieć pod ręką również folię NRC, czyli folię ratunkową. Owinięcie się nią w samochodzie pozwoli nam na zachowanie ciepła, również kiedy na zewnątrz temperatura spada.

Metody Grabowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *