1 year ago

Oczyszczalnia przy domu – co warto o niej wiedzieć?
Coraz więcej klientów indywidualnych decyduje się na zakup nowoczesnej, przydomowej oczyszczalni ścieków. Tego rodzaju rozwiązanie jest niezwykle popularne, szczególnie w krajach skandynawskich. Przydomowe oczyszczalnie sprawdzą się najlepiej na terenach nieuzbrojonych, w domkach położonych na terenach górskich. Działanie oczyszczalni jest proste i nie wymaga dużego nakładu pracy ze strony właściciela.

Zalety przydomowej oczyszczalni

Podstawową zaletą przydomowej oczyszczalni jest jej cena – szybko zwraca się ona i pozwala na poczynienie znacznych oszczędności, które moglibyśmy ponieść w przypadku klasycznej kanalizacji czy wywozu nieczystości i szamba. Warto wspomnieć, że urządzenie to tworzone jest z olbrzymią precyzją: do jego stworzenia wykorzystywane są wysokiej klasy materiały, odporne na działanie wody, czynników atmosferycznych. Ważne jest również to, że pojemnik zamykany jest na szczelną klapę i kłódkę, przez co żadne niepowołane ręce nie dostaną się do środka. Producenci wyposażyli pojemniki również w funkcjonalne uchwyty, dzięki czemu możliwe jest ich transportowanie samochodem.

Jak konserwować oczywzczalnię?

Działanie oczyszczalni nie wymaga wielu zabiegów ze strony właściciela posesji. Wszelkie prace konserwacyjne wykonuje się w określonych odstępach czasu. Szybko stają się one rutyną, która nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut dziennie. Jednym z czołowych dostawców przydomowych oczyszczalni w Polsce jest producent zbiorników Prox.

Zenek